Call of Duty: Modern Warfare 2 konečně detailně představeno, sledujte trailer

9. 6. 2022 – 9:03
0
Call of Duty: Modern Warfare 2 konečně detailně představeno, sledujte trailer
zdroj: Foto: Infinity Ward

Řada změn a novinek

Call of Duty: Modern Warfare 2, tedy chystaný letošní díl extrémně úspěšné série, byl včera konečně definitivně odhalen poté, co na jeho existenci už několik měsíců vydavatelství Activision Blizzard opakovaně lákalo nejen vyjádřeními, ale i silným startem reklamní kampaně.

Nová hra, která je pokračováním rebootu značky Modern Warfare z roku 2019, má na svých bedrech přinést řadu podstatných změn, týkajících se přirozeně zejména multiplayeru, protože od příběhové kampaně očekáváme krátkou a výbušnou akční jízdu podle zavedeného mustru, jejíž největší devizou budou exotické lokace a přítomnost starých známých hrdinů, jako je kapitán Price nebo "Soap" McTavish.

Hlavní změnou v multiplayeru bude funkce Gunsmith, známá z tři roky starého předchůdce. V nové hře mu Infinity Ward chce dát větší důležitost, a tak jej obohatila o takzvané Weapon Platforms a Attachment Tuning. Platformy budou fungovat jako způsob odemykání nových zbraní, vývojáři je popisují jako jakýsi zbraňový rodokmen. Začnete hrát se základní variantou té či oné třídy a postupem času si budete odemykat další, které s ní souvisejí. Ty budou mít jak své vlastní unikátní doplňky, tak i sdílené v rámci svojí skupiny.

Ladění doplňků vám umožní ještě hlubší stupeň úprav, ve chvíli, kdy vylevelujete zbraň. Díky novému systému budete moci se svými tlumiči, optikami a dalšími nástavci na zbraně moci detailně laborovat a směňovat různé výhody a nevýhody. Samozřejmě nepůjde vytvořit ultimátní variantu, každý upgrade bude vyvážen snížením nějaké jiné statistiky. 

Call of Duty: Modern Warfare 2 taky dostane pětici nových map, přepracovaná fyzika vody umožní plavání a mezi nové pohyby patří možnost pověsit se z říms. Zásadní zprávou je potvrzení vydání plnohodnotného pokračování Call of Duty: Warzone ještě v letošním roce. 

Vydání Modern Warfare 2 je v plánu na 28. října, ještě předtím samozřejmě proběhnou multiplayerové testy. Jako první si je budou moci vyzkoušet majitelé PlayStationu.

Zdroje:
Infinity Ward