Nová kapitola Fortnite začne už příští měsíc

14. 11. 2022 – 10:22
0
Nová kapitola Fortnite začne už příští měsíc
zdroj: Foto: Epic Games

Čeká nás velký zlom

Fortnite je od svého vydání v roce 2017 jednou z nejúspěšnějších značek herního světa a rád jej označuji za první skutečně fungující metaversum, kde se na jednom místě může potkat xenomorf z Vetřelce, Travis Scott a Mr. Meeseeks ze seriálu Rick a Morty. Hra je momentálně ve třetí sezóně třetí kapitoly, už příští měsíc nás čeká další velký zlom.

Zatímco předchozí dvě kapitoly trvaly každá dva roky, tu třetí se Epic zjevně chystá ukončit už po dvanácti měsících. Během víkendové akce 2022 FNCS Invitational jsme se dozvěděli, že event k jejímu ukončení proběhne už 3. prosince. Ponese název Fracture a velmi pravděpodobně se můžeme začít připravovat na velké změny.

Epic samozřejmě pořád ještě drží karty pěkně u těla a konkrétní podoba eventu i plánované 4. kapitoly je prozatím neznámá, Fortnite ale s příchodem každé kapitoly vytahuje z rukávu spoustu novinek, které následně dál rozvíjejí jednotlivé sezóny. Ostrov, na kterém se battle royale hrátky odehrávají, se momentálně vypořádává se záhadným rozpínavým chromem, který postupně zasahuje větší a větší oblasti. Chrom má sice unikátní a hratelnosti obohacující vlastnosti, ale obyvatelé ostrova kvůli němu přesouvají budovy do vzduchu. 

Event Fracture tedy bude pravděpodobně vyvrcholením chromové "nákazy", od 4. prosince očekáváme zcela přepracovanou mapu s novými body zájmu, novými zbraněmi a dalšími možnostmi, jak si vylepšit zážitek ze zabíjení nepřátel.

Fortnite je momentálně dostupné na prakticky všech myslitelných herních platformách.

Zdroje:
Epic