Do Apexu zřejmě míří úprava asistence míření na konzolích

21. 6. 2022 – 18:58
0
Do Apexu zřejmě míří úprava asistence míření na konzolích
zdroj: tisková zpráva

Jak moc změní hratelnost?

Apex Legends na konzolích pomáhá hráčům se zaměřováním a tato funkce je dlouhodobě polarizujícím tématem v herní komunitě. Zatímco jedni tvrdí, že je takzvaný aim assist příliš silný a zvýhodňující, jiní říkají, že místo úplného vypnutí je zapotřebí funkci jen jemně doladit.

Právě to se v blízké budoucnosti patrně stane. Alespoň to naznačují úniky informací, které přinesl youtuber Thordan Smash. Ten v herních datech nalezl důkazy o tom, že Respawn upravil funkci asistence zaměřování v custom lobby hry. Specificky by měly všechny platformy využívat aim assist z PC verze, pokud je tato funkce zapnuta.

Implementace změny v custom lobbies naznačuje, že ji Respawn testuje před plným nasazením v běžných zápasech. Popis v datech je ovšem natolik vágní, že zatím není jasné, do jaké míry se projeví a jak moc ovlivní hratelnost.

Respawn se k situaci v minulosti vyjádřil, na sociálních sítích probíhající debatu hráčů okomentoval designer John Larson s tím, že se tým snaží problém s asistencí vyřešit. K tomu ovšem došlo už letos v lednu, půl roku poté zatím nemáme žádné další oficiální zprávy.

Herní komunita přirozeně únik komentuje různými způsoby včetně obav, že bude v budoucnosti zaměřování mnohem těžší, což může mimo jiné vést ke zpomalení akce. Nezbývá než doufat, že vývojáři natolik zásadní krok dobře zváží a implementují v podobě, která konzolovým hráčům nezkazí zážitek z hraní.

Zdroje:
Twitter