Falešný dokument o esportovém týmu se chlubí prvním trailerem

10. 5. 2022 – 17:28
0

Radosti i strasti esportu

Seriálových adaptací videoher je už slušné množství, seriálů přímo z prostředí herní scény zas tolik nenajdete. Pokud vynecháme Mythic Quest o strastech a slastech herního vývoje, žádné další nás nenapadají. Změnit by to nicméně měl seriál Players.

Fiktivní dokument o smyšleném esportovém týmu League of Legends, který zápasí v lize LCS, byl poprvé oznámen loni, pracují na něm tvůrci vydařené show Americký vandal. Seriál vzniká v produkci Paramount+ a nyní se pochlubil prvním trailerem.

Příběh se točí kolem hráče s přezdívkou Creamcheese, který je špičkou ve svém týmu Fugitive. Jemu a kolegům se podařilo opakovaně kvalifikovat na zásadní turnaje včetně Worlds, bohužel ale nikdy nezískali podstatnou peněžitou odměnu. Creamcheesovi je navíc 27 a stárne, takže když jeho tým nabere o dekádu mladšího talenta s přezdívkou Organizm, začne být mezi spoluhráči pořádně dusno.

Zajímavé je, že Riot, vývojáři League of Legends, s produkcí pomáhají a patrně i díky tomu se v seriálu objeví skutečná jména a týmy, jako je Liquid nebo Evil Geniuses. Lidé, kteří se na seriálu podílejí, slibují co největší autenticitu a realistické zobrazení esportové scény.

O tom, jak to celé dopadne, se budeme moci přesvědčit už příští měsíc, konkrétně 16. června, kdy Players dorazí na streamovací platformy. 

Zdroje:
Paramount+