Protesty kvůli stavu Team Fortress 2 snad konečně přinesou kýžený výsledek

27. 5. 2022 – 15:42
0
Protesty kvůli stavu Team Fortress 2 snad konečně přinesou kýžený výsledek
zdroj: tisková zpráva

Herní legenda potřebuje opravit

Team Fortress 2 je navzdory svému bezmála patnáctiletému životnímu cyklu stále velmi populární hrou, která se stabilně umisťuje v žebříčku top 10 nejhranějších titulů na Steamu. Bohužel, ačkoli je multiplayerová legenda od Valve stále tolik milovaná svou komunitou, vývojáři se k ní chovají spíše macešsky.

 

Nejde jen o absenci nových updatů od roku 2017 nebo prakticky neexistující komunikaci, ale především o extrémní množství hackerů a cheaterů, kteří fanouškům kazí zážitek ze hry a nikdo s tím bohužel nic nedělá. Komunita ovšem nyní vzala věci do vlastních rukou a na sociálních sítích uspořádala pokojný protest.

Místo nadávek vývojářům se pod hashtagem #SaveTF2 začaly shromažďovat příjemné vzpomínky na hodiny strávené hraním. Zapojila se i celá řada známých streamerů a dokonce také dabér postavy medika, Robin Atkin Downes, který svou podporu vyjádřil v krátké básničce. 

Důležité je, že si celé inicitativy zjevně všimli i vývojáři, vůči nimž byla namířena v první řadě. Oficiální účet hry následně vydal prohlášení, že si váží lásky hráčů vůči Team Fortress 2 a ujiistil je, že tým autorů je na tom stejně. Zároveň došlo k závazku, že se problémy pokusí vyřešit. Uvidíme, do jaké míry je příslib realistický a zda nešlo jen o planá slova.

Valve totiž sice hru obsahově neupdatuje, navzdory tristnímu technickému stavu na ní ale stále vydělává skrz mikrotransakce. I to je jablkem sváru mezi společností a komunitou, která se tímto přístupem cítí podvedena.

Zdroje:
Twitter