Usain Bolt vstupuje do světa esportu. Olympionik se stává spolumajitelem organizace Wylde

31. 3. 2022 – 16:16
0
Usain Bolt vstupuje do světa esportu. Olympionik se stává spolumajitelem organizace Wylde
zdroj: Foto: Wylde

Slavný běžec má nový koníček

Osminásobný vítěz olympijského zlata Usain Bolt dnes oznámil, že vstupuje do světa esportu. Stává se spolumajitelem irské organizace Wylde. Ta má údajně, stejně jako on, kořeny v Karibiku a zahrnuje týmy pro Rainbow Six Siege, Rocket League, Valorant a FIFA.

Bolt o sobě prohlašuje, že byl hráčem po celý život a že se jedná o obrovskou komunitu, která stále roste. Z esportu je podle něj odvětví, které dokáže uživit velké množství lidí. Sám chtěl vždy spojovat své jméno se značkami, které hodlají růst a dosahovat velkých věcí. Proto je prý Wylde ta správná volba. Těší se, že se firma stane světovým šampionem.

Sportovci a celebrity, které spojily své jméno se světem esportu, nejsou ničím neobvyklým. Fotbalista David Beckham má svou organizaci GUILD, rapper Snoop Dogg je spjat s FaZe, zatímco hudebník Post Malone s organizací Envy. 

Organizace Wylde byla založena v roce 2021, její majitelé obecně nemají s esportem žádné zkušenosti a pocházejí z jiných byznysových odvětví. Uvidíme, zda se jí bude dařit stejně jako Boltovi.

Zdroje:
Dexerto