Vývoj Overwatch 2 opouští hlavní designér hrdinů. Pouhé dva týdny před vydáním

21. 9. 2022 – 10:19
0
Vývoj Overwatch 2 opouští hlavní designér hrdinů. Pouhé dva týdny před vydáním
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Náhrada to nebude mít lehké

Cesta vývoje Overwatch 2 byla pořádně trnitá a během let projekt ztratil některé známé tváře na důležitých pozicích. Patrně nejcitelnější byl odchod duchovního otce značky Jeffa Kaplana, k němuž došlo loni na jaře, nyní se dozvídáme o další vedoucí osobnosti, která odchází z Blizzardu.

Je jí Geoff Goodman, hlavní designér hrdinů. Nová support hrdina Kiriko je tak tou poslední, která byla představena ještě pod Goodmanovým dohledem. O tom, že by dlouholetý člen týmu, který je s Overwatch spjatý od samých počátků, mohl skončit, se spekulovalo už od srpna. Právě tehdy Blizzard zveřejnil nabídku práce na pozici, která až dosud patřila Goodmanovi.

Je třeba dodat, že Overwatch 2 nebyl jeho prvním angažmá v Blizzardu. Začínal na World of Warcraft a v neposlední řadě pracoval i na zrušeném projektu Titan. Jeho nástupce bude muset překonat vysokou laťku, protože se Goodman postaral o vytvoření mnoha ikonických postav pro univerzum Overwatch. Zároveň je poněkud nešťastné, že odchází zrovna v tak kritický moment a řada fanoušků si klade otázku, zda bude Blizzard schopen zajistit stabilní přísun nových hrdinů do free-to-play pokračování Overwatch.

To vychází 4. října a plně nahradí předchozí díl, přičemž veškeré odemčené kosmetické předměty z původního Overwatch se vám samozřejmě přenesou do pokračování. Blizzard už před časem zastavil prodeje nových lootboxů, v nové hře budete moci kosmetické předměty kupovat ve speciálním obchodě a vždy budete vědět, za co platíte.

Zdroje:
Blizzard