Do týmu Entropiq přichází nová mentální koučka

31. 7. 2020 – 7:00
0
Do týmu Entropiq přichází nová mentální koučka
zdroj: Entropiq Team

Esport celosvětově extrémně roste, my tak můžeme i v naší české kotlině vidět týmy s vyššími rozpočty a tedy i větším rozsahem věcí, kterých jsou schopni dosáhnout.

Asi nejvýraznějším příkladem poslední doby je tým Entropiq, který nejenom že platí své hráče, vytváří každodenní YouTube videa (rozhovory, zápasy, apod.). Ale hýbe se i směrem, který není pro českou esportovou scénu tolik typický. Do řád týmu Entropiq totiž přišla nová posila - psycholožka a mentální koučka Gabriela Kloudová. Na své stránky Gabriela napsala:

"Vzdělání v jednooborové psychologii jsem získala na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze (2009-2015) a dále na Universidad de Autónoma (Madrid, Španělsko) v oboru sportovní psychologie. Pracuji jako sportovní psycholog s vrcholovými sportovci, rodiči i trenéry a zaměřuji se na zvyšování psychické odolnosti, zvládání stresu, zlepšování koncentrace a sebevědomí."

Ve videu výše, které novou psycholožku představuje, můžeme vidět pohled Gabriely jak na esport, tak na samotný trénink co by kouč. Dle všeho vidí v esportu potenciál a doufá v dlouhodobou spolupráci s týmem Entropiq. Co se týče nějaké pravidelnosti koučování nebo jakým způsobem trénink probíhá, vysvětluje Aleš Rataj (PR specialita) v tiskové zprávě.

"Gábina je psycholožka a mentální koučka pracující především se sportovci, kterým pomáhá k dosažení optimálního výkonu a co nejlepších výsledků. S hráči týmu Entropiq pracuje na dlouhodobé a pravidelné bázi, ať už při osobních setkáních nebo videohovorech."

Co vy říkáte na to, jakým způsobem se esport nadále posunuje? Myslíte, že dojdeme i v ČR či Slovensku do bodu, ve kterém budou diváci sledovat esport ve stejné míře jako sport klasický?