Esportová scéna mobilní hry Clash Royale zažívá velkou ztrátu

Esportová scéna mobilní hry Clash Royale zažívá velkou ztrátu
zdroj: tisková zpráva

Organizace Team Liquid ruší herní sekci v oblíbené hře.

Po třech letech aktivního působení se Team Liquid rozhodl odstoupit ze scény Clash Royale. Rozhodnutí padlo na základě změněného formátu Clash Royale League 2021. Liga se vrací do původního stavu, kdy se ji může zúčastnit úplně každý. Upřednostňují se individuální účastníci na rozdíl od předchozího týmově založeného formátu. „Myslíme si, že změny snižují benefity esportových organizací. I tak ale v hru Clash Royale a její komunitu stále věříme.” řekla organizace Team Liquid.

Severoamerická organizace ale hru neopouští úplně, v plánu má například hostování komunitních turnajů. S tím souvisí i fakt, že v týmu stále zůstane hráč Egor, Kanario a Surgical Goblin. Egor a Kanario se jako jediní budou účastnit nové Clash Royale League, pro Goblina bude prioritou tvorba zábavného herního obsahu. Už teď jej najdete na Twitch.tv, kde streamuje převážně Fortnite.

Team Liquid zažil v Clash Royale spoustu úspěchů. V roce 2019 se organizace stala západním šampionem jarní sezony, v podzimní části se umístila na druhém místě. Ve World Finals toho roku potvrdili svou dominanci a stali se absolutními světovými šampiony. V roce 2020 se naopak týmu nedařilo a do World Finals se nedokázal probojovat vůbec.