Nebezpečný virus láká na esportovou soutěž!

Nebezpečný virus láká na esportovou soutěž!
zdroj: Win.GG

Nový typ podvodu, který vás naláká na hlasování pro vašeho steam kamaráda, může skončit ztrátou celého účtu.

Tento druh viru se na scéně objevil již v roce 2018, toto září je ovšem více zneužívaný než dříve. Podvod může nevinné uživatele připravit o jejich vlastní steam účet prostřednictvím jednoduchého triku.

Scam post zdroj: Talkesport.com

Jak to funguje?

  1. Dostanete zprávu od vašeho přítele na steamu, který vás vyzve k tomu, abyste hlasovali pro jeho CS:GO tým na stránce ultracup (nechceme zveřejňovat přesnou adresu). Dále vám kamarád napíše, že je v turnaji možné vyhrát až 30,000$.

  2. V momentě, kdy na odkaz kliknete, se přesunete na stránku, která může na první pohled vypadat důvěryhodně, neboť nebude vyžadovat žádné přihlašovací údaje.

  3. Nicméně v momentě, kdy se na stránku dostanete, spustí se script a na pozadí vašeho PC začne pracovat kód, který dovolí podvodníkům vložit do vašeho PC virus. Přes virus budou moci váš PC vzdáleně ovládat.

  4. Jakmile se jim to podaří, dostanou se k vašemu Steam účtu a poté už pracují dle jejich libosti. Klasický scénář je rozprodání předmětů a rozesílání zpráv vašim přátelům.

Aby celý proces vypadal ještě důvěryhodněji, nabízí stránka i fake chat s anketou, kde běží jména náhodných týmů. Dále jsou na stránce umístěny loga známých firem jako G2A, Bitskin, Kinguin a FaceIt.

Doporučujeme neotvírat odkazy, jejichž validitou si nejste jisti. Hlasování pro kamaráda v esportovém turnaji s takovou odměnou je lákavé, ale nenechte se zmást.