Přelomová herní akvizice, vydavatel hry Fortnite kupuje animovaný trhák Fall Guys

Přelomová herní akvizice, vydavatel hry Fortnite kupuje animovaný trhák Fall Guys
zdroj: Fall Guys

Fanoušci bláznivých fazolí se mohou radovat, díky velké investici se hra dočká značného vylepšení.

Herní gigant Epic Games se rozhodl vstoupit do společnosti Mediatonic, tu reprezentuje především úspěšný titul Fall Guys. Hra byla vydána v létě 2020 a během svého krátkého působení ovládla streamovací platformy a pyšní se milionovými prodeji. „Tohle je pro Fall Guys obrovské vítězství. Od vydání hry jsme do ni investovali absolutní maximum. Náš tým se rozrostl z 35 lidí na 150+. Je zde ale ještě mnohem více, co bychom pro hráče chtěli udělat,” zní oznámení ze strany tvůrců Fall Guys.

Mediatonic očekává značné zrychlení procesu vývoje. Svým fanouškům tak budou moci doručit plánované novinky mnohem rychleji a snad i kvalitněji. Zároveň chtějí stále pracovat na oslovení širšího publika, s čímž souvisí plánované vydání Fall Guys na platformu Nintendo Switch a Xbox. Hovoří se také o mobilní verzi hry.

Díky spojení s Epic Games, vydavatelem hry Fortnite, se oba tituly mohou dočkat společných herních kosmetik a jiných spojujících prvků napříč oběma hrami. Fall Guys se také pomalu ale jistě začíná objevovat na půdě esportu. Akvizice může hře pomoci i se vstupem na profesionální kompetitivní scénu, a třeba jednou dosáhne stejných, ne-li větších rozměrů než Fornite.