Profesionální hráč se během zápasu urazil a odešel, jeho tým ale nakonec dokázal zvítězit

Profesionální hráč se během zápasu urazil a odešel, jeho tým ale nakonec dokázal zvítězit
zdroj: tisková zpráva

Těsný zápas mezi Counter-Strike týmem Nordavind a Movistar Riders nabídl opravdu jedinečnou podívanou.

Celky se střetly v rámci turnaje Dreamhack Masters Spring 2021. Ve třetí rozhodující mapě byl Nordavind nezastavitelný a soupeři nedal prostor k nadechnutí. Dominantním výkonem si Nordavind vybojoval match point, za stavu 15-9 ale přišel zlomový okamžik. Owen “smooya” Butterfield, hráč týmu Movistar, už nevěřil, že by jeho tým dokázal kolo zvrátit. Movistar se nacházel v pozici 1v3, poslední přeživší Alejandro “mopoz” Cano se ale narozdíl od svého parťáka nevzdal. Zatímco “smooya” zápas opustil, “mopoz” odvrátil match point a tři protivníky nemilosrdně porazil.

Smooya byl následně donucen se k zápasu znovu připojit, což je samo o sobě vcelku ostudný moment, ale aby toho nebylo málo, zápas se ještě značně zamotal. Tým Movistar vstal z mrtvých a celý zápas nakonec odvrátil ve svůj prospěch. Třetí mapa skončila v prodloužení 19-16 pro Movistar.

Smooya se snažil z trapné sitauce vyvléct tvrzením, že mu v osudný moment hra spadla, to se ovšem později ukázalo jako lež. Na veřejnost se dostal obrázek, kdy "smooya" v chatu před svým odchodem píše “ggwp” (v překladu “good game” a “well played” používají hráči jako vyjádření úcty soupeři vždy po konci zápasu). Spoluhráč “mopoz” se pokusil situaci uklidnit a hráče se veřejně zastal. I sám “smooya” se nakonec omluvil, zároveň si však stěžoval na negativní komentáře, které mu fanoušci napsali.

Snad se ze situace poučí a příště si takové neprofesionální jednání odpustí.

Zdroje:
win.gg