Streamer Destiny ztratil partnerství s Twitchem kvůli "podpoře násilí"

Streamer Destiny ztratil partnerství s Twitchem kvůli "podpoře násilí"
zdroj: Medium

Steven Kenneth "Destiny" Bonnell II porušil TOS Twitche a byla mu tak odebrána možnost získávat tzv. "donates" (měsíční příspěvky) od svých diváků a další výhody.

Destiny je streamer s více než 576,000 fanoušky na platformě Twitch. Ze začátku byl známý hlavně pro své League of Legends streamy, nicméně v poslední době se zaměřoval hlavně na "Just Chatting". Prvně tak byla celá komunita tohoto streamera udivená nad tím, kvůli čemu mohl Destiny ztratit spolupráci s Twitchem, ale zároveň nedostat perma ban (kompletní zákaz vysílání na platformě). Nicméně netrvalo dlouho a objevil se tento klip.

V něm Destiny vyzývá k zastavení protestů BLM v Americe a to i v případě, že by nacionální skupiny měly začít protestující zabíjet. Reakce komunity byla různá, někteří se samozřejmě streamera zastali, jiní ho nazývali rasistou. Takové chování je však ve výsledku na platformě Twitch nepřístupné a Twitch tak přišel s řešením, odebrat tomuto streamerovi partnerství.

Nevíme, zda k rozhodnutí přispělo to, že byl Destiny zabanován na krátkou dobu v minulosti za ukázky nahoty a za homofobní řeči. Nicméně určitě mu tato minulost nepomohla. Je však zajímavé vidět, že Twitch místo banu sáhl k odebrání spolupráce nejspíš i z důvodu, že se pouze nejedná o sociální přesah, ale i politický či názorový.

Destiny tak může teoreticky na Twitchi stále vysílat, bohužel pro něho se však nedočká žádné podpory od samotné platformy.

Zdroje:
Win.GG