Vývojáři ignorovali stížnosti hráčů, ti se rozhodli pomstít a hackli celou hru

Vývojáři ignorovali stížnosti hráčů, ti se rozhodli pomstít a hackli celou hru
zdroj: Image by Michael Treu from Pixabay

Servery Apex Legends byly napadeny, hráčům došla trpělivost s neúnosným počtem cheaterů.

Populární battle royale Apex Legends řeší zásadní problém. Počet cheaterů ve hře Titanfall, která stejně jako Apex spadá pod studio Respawn, je natolik velký, že hráči už delší dobu volají o pomoc. Situace před pár dny vygradovala, pohár trpělivost přetekl a skupina hackerů se rozhodla zakročit a zapříčinit výpadek serverů Apex Legends

Titanfall je milovaný titul mnoha hráčů, ale problém s cheatery je neúnosný. Komunita Titanfall prosí Respawn o nápravu už více než tři roky, ale bez úspěchu. Hra se stále prodává, ale zároveň je naprosto nehratelná. Je čas na problém razantně upozornit,” je zmíněno na titulní straně iniciativy Save Titanfall.

save-titanfall-ss-1024x350 zdroj: Screenshot Save Titanfall

Proč to schytaly právě servery Apex Legends? Hackeři jednoduše doufají v to, že když napadnou nejnovější titul odehrávající se v Titanfall vesmíru, donutí vývojáře k očekávaným zlepšením. 

Společnost Respawn reagovala na útok ujištěním, že informace týkající se účtů hráčů jsou v bezpečí. Po čtyřech hodinách se podařilo zprovoznit zpět herní servery. „Potvrzujeme, že matchmaking je opět zprovozněn. Situaci budeme nadále monitorovat, ale věříme, že je problém vyřešen. Děkujeme za trpělivost,” tweetnul tým Respawn.

Uvidíme, zda hackerský útok donutí Respawn k očekávaným změnám.

Zdroje:
win.gg