JGOD tvrdí, že Warzone je lepší hrát s ovladačem místo klávesnice a myši

12. 8. 2022 – 10:20
0
JGOD tvrdí, že Warzone je lepší hrát s ovladačem místo klávesnice a myši
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Asistence míření poskytuje obří výhodu

O tom, jaký ovladač je na hraní lepší, se vedou dlouhosáhlé spory, které všichni rozumní lidé rychle opustí s poznámkou, že si přeci každý může hrát na čem chce. V případě kompetitivních multiplayerových titulů a především Call of Duty: Warzone se však o tom, jestli se větších úspěchů dá dosáhnout s klávesnicí a myší nebo s gamepadem diskutuje i mezi profesionálními hráči, případně tvůrci obsahu, kteří hru zkoumají do nejmenších detailů.

Jedním z uznávaných internetových odborníků na Call of Duty je i streamer JGOD, který nyní přišel s tvrzením, že v současné době neexistuje důvod, proč hru ovládat klávesnicí a myší místo gamepadu. Důvodem je dle jeho názoru především skutečně velmi silný aim assist, který dává hráčům s gamepadem výraznou výhodu.

„Myslím, že pro každého hráče s ovladačem je snadné zabít hráče s klávesnicí a myší. K tomu ostatně asistence míření přímo slouží. Nevím, proč lidé v CoD hrají na klávesnici a myši. Jako byste si tím koledovali o frustraci ze hry. Řekl bych, že pokud jste na klávesnici a myši opravdu dobří, asi se cítíte v pohodě. Ale když pak sledujete killcam a máte pocit, že ostatní podvádějí, je to prostě díky aim assistu. Kdybych vzal 100 hráčů s klávesnicí a myší a 100 hráčů s ovladačem a postavil je náhodně proti sobě - hráči s ovladačem by ve Warzone v průměru dominovali nad hráči s klávesnicí a myší,“ říká JGOD.

Už dlouhou dobu se objevují hlasy volající po tom, aby byl aim assist výrazně upraven, vývojáři se ale v minulosti vymlouvali na to, že přílišné zásahy by vyváženost obtížnosti převrátily na druhou stranu. Uvidíme, zda si s touto problematikou nějak poradí Warzone 2.0, pokračování, které má vyjít ještě letos.