Bývalý kouč Heroicu Hunden dostává dvouletou stopku za nepoctivé chování

27. 8. 2021 – 16:00
0
Bývalý kouč Heroicu Hunden dostává dvouletou stopku za nepoctivé chování
zdroj: Foto: Heroic

Konec kariéry

Před časem jsme vás informovali o tom, že bývalý kouč CS: GO týmu Heroic Nicolai ‘⁠HUNDEN⁠’ Petersen čelí obvinění z toho, že poskytl citlivé informace konkurenčnímu týmu. Komise pro integritu v esportu (ESIC) nyní udělila trenérovi dvouletý zákaz.

ESIC říká, že z podrobného vyšetřování vyšly najevo Hundenovy plány na přestup do jiného týmu právě v době, kdy měl tajné informace sdílet. Kouč se údajně objevil v hledáčku Astralisu, protože jeho původnímu trenérovi Dannymu “⁠zonic⁠” Sørensenovi měla brzy vypršet smlouva. 

Z vyšetřování, které obsahovalo výslechy managementu obou týmů a také zapojení forenzního IT experta vyplynulo, že konkurenční družstvo sdílené materiály nevyužilo. S ohledem na to, že k záležitosti došlo v době, kdy měl Hunden v plánu změnit tým a navíc se oba soupeři měli utkat na IEM v Kolíně nad Rýnem, ale dle názoru ESIC byla ohrožena jednak integrita komise, zúčastněných týmů i samotné organizace ESL.

Výsledkem je trest v podobě dvouletého zákazu trénování napříč včemi členskými organizacemi ESICu, tedy ESL, DreamHack, WePlay, BLAST, LVP, Nodwin, Eden, Relog, UCC, Allied, Kronoverse, Estars a 247 Leagues.

Není to poprvé, co Hunden dostal podobný trest. Už loni byl na osm měsíců suspendován spolu s dalšími 37 trenéry za nepovolené využívání spectator bugu. Bývalý kouč zatím neuvedl, zda se proti rozhodnutí chystá odvolat, zmínil ale, že tímto pro něj Counter-Strike: Global Offensive končí. Zjevně se také rozhodl spálit všechny mosty, protože v nedávném rozhovoru uvedl, že mnozí hráči o jeho využívání bugu věděli, což je v přímém rozporu s jeho předchozími tvrzeními, že chybu ve hře využíval sám bez vědomí ostatních. 

Tagy:
FPS
Zdroje:
Dexerto