Tým Entity podepsal smlouvu s ruským hráčem, který má škraloup. Schytal za to kritiku

31. 5. 2022 – 9:43
0
Tým Entity podepsal smlouvu s ruským hráčem, který má škraloup. Schytal za to kritiku
zdroj: Foto: Se svolením Valve

Pure našel nové angažmá rychle

Po invazi na Ukrajinu se řada herních společností i esportových organizátorů z Ruska stáhla a tamní esportovci a týmy dostaly řadu omezení nebo rovnou kompletní stopku. Možná si vzpomenete na kontroverzi, kterou způsobil Ivan Moskalenko alias Pure, když během startu v turnaji v DotA 2 nakreslil do mapy písmeno Z, které je symbolem ruské agrese.

Moskalenko byl v té době členem týmu Virtus.pro, který na turnaji startoval pod názvem Outsiders, aby obešel omezení. Za svůj přečin byl s celým týmem z turnaje vyřazen a krátce na to přišel i o své angažmá. Nové místo ale nehledal nijak zvlášť dlouho.

Tým Entity na sociálních sítích oznámil, že s Moskalenkem podepsal smlouvu a ruský hráč se stává novou posilou na carry pozici. Nahradil Remca "Crystallise" Aretse, který odešel do Team Secret, Entity v tiskové zprávě uvádí, že pro tuto roli bylo zvažováno větší množství kandidátů a před podepsáním smlouvy s Moskalenkem se organizace ujistila, že svým nedávným přečinem nemyslel nic špatného.

Ve vyjádření stojí, že dle názoru organizace nebyl jeho přečin malý, ale také nebyl dost velký na to, aby stál kariéru 18letého talenta. Komunita nicméně poukazuje na dřívější Moskalenkův přístup, kdy se za svůj čin neomluvil a snažil se jej marginalizovat. 

Entity přislíbilo, že sám Pure v blízké budoucnosti vydá osobní prohlášení, v němž se k situaci definitivně vyjádří. V současné době už trénuje se zbytkem týmu v polském tréninkovém středisku organizace.

Zdroje:
Dotesports