Valve s PGL se po kontroverzním rozhodnutí setkávají s kritikou

18. 5. 2023 – 12:12
0
Valve s PGL se po kontroverzním rozhodnutí setkávají s kritikou
zdroj: Foto: Se svolením Valve

V očích některých fanoušků se společnosti Valve a PGL v poslední době dopustily kontroverzních rozhodnutí.

Ukrajinský Dota 2 tým B8 kvůli cestovním omezením uvízl v Evropě a nemohl se vrátit do Severní Ameriky, aby se zúčastnil třetího turnusu Dota Pro Circuit. Kvůli nepředvídaným okolnostem však společnost Valve udělila týmu výjimku a umožnila mu zúčastnit se z jeho současného umístění v Evropě.

Toto rozhodnutí rozdělilo komunitu hry Dota 2, protože odporovalo dlouhodobému pravidlu, které týmům zakazuje fyzicky hrát z jiného regionu, než ve kterém soutěží.

Výše zmíněné pravidlo vyžaduje, aby týmy měly alespoň tři své členy fyzicky umístěné v regionu, ve kterém soutěží. Zatímco většina fanoušků hry Dota 2 měla pro situaci s B8, která vznikla kvůli ruské invazi na Ukrajinu, pochopení, mnozí zpochybňovali spravedlnost tohoto rozhodnutí. V očích některých fanoušků se společnosti Valve a PGL v poslední době dopustily kontroverzních rozhodnutí.

Během jarního turnusu byl NA tým Fart Studios nucen zrušit zápasy, protože tři jeho členové se na krátkou dobu nacházeli mimo NA z pracovních důvodů. Brian "BSJ" Canavan a Andrew "Jenkins" Jenkins pracovali jako talent na eventech v Evropě a PGL se rozhodlo na FS demonstrovat pravidla, místo aby situaci vyřešilo.

V podobné události společnosti Valve a PGL donutily Old G vzdát se tiebreakového zápasu, protože dva z jejich členů se jako fanoušci účastnili berlínského majoru a nemohli se na sérii dostavit.

Společnosti Valve a PGL se v těchto dvou rozhodnutích zachovaly tvrdě a dotčeným týmům neposkytly žádný prostor pro manévrování a jejich nedávné rozhodnutí týkající se B8 podle fanoušků hry Dota 2 těmto týmům ještě přisypává sůl do rány. Mnozí z nich vyjádřili své obavy ohledně spravedlnosti a ptali se, proč B8 prostě nemůže hrát místo toho v západoevropském nebo východoevropském DPC.

Zdroje:
Dotesports