Do Fortnite dorazila nová sezóna s řadou změn

19. 9. 2022 – 11:12
0
Do Fortnite dorazila nová sezóna s řadou změn
zdroj: Foto: Epic Games

Sága pokračuje

Battle royale hit od Epicu o víkendu vstoupilo do čtvrté sezóny třetí kapitoly a ostrov, na kterém se odehrávají líté boje, jako tradičně prošel různými změnami. Se startem nové sezóny samozřejmě vyšel i nový battle pass s hromadou obsahu k odemykání.

Nová sezóna nese název Paradise a jednou z nejvýraznějších novinek je záhadná substance jménem Chrome. S pomocí granátu Chrome Splash můžete jakýkoli materiál zprůchodnit a vytvořit tak nové cesty skrz zdi nebo střechy, čímž překvapíte nic netušící protivníky. 

Chrome ale můžete vylít i na sebe, díky čemuž se následně stanete imunní vůči ohni a při sprintování se váš avatar změní na blob, který je rychlejší, imunní vůči poškození z pádů z výšky a navíc můžete ve vzduchu dělat rychlé dashe. 

Proměnily se i některé lokace, místo Condo Canyonu nyní najdete Cloudy Condos, které se vznášejí ve vzduchu. Navštívit můžete i nové Herald's Sanctum poblíž nyní opuštěné Sanctuary. Majestátní stavba s hexagonálními základy bude patrně plná zajímavé kořisti.

S novou sezónou přicházejí i nové zbraně, opět poznamenané Chromem. Jedná se o speciální brokovnici a útočnou pušku, jejich zvláštní vlastností je to, že se automaticky upgradují poškozováním protivníků. Můžete sebrat zelenou uncommon variantu a na konci zápasu z ní mít zlatý mythic stroj na zabíjení. Velký boost účinnosti prodělaly sniperky, zásahy z nich jsou nyní daleko více smrtící. Další novinkou je slide kick, se kterým můžete nárazem odhodit protivníka.

Co se týče battle passu, má opět 100 levelů s bonusovými úrovněmi po jeho dokončení. Naleznete v něm třeba skin Spider-Gwen a hromadu dalších kosmetických předmětů. Dalším odemykatelným skinem mimo základní battle pass bude The Herald. V minulých sezónách na této pozici figuroval třeba Indiana Jones nebo Prowler ze Spider-Mana.

Zdroje:
Epic