V Kanadě vznikla žaloba proti Fortnite. Je prý schválně příliš návykové

13. 12. 2022 – 17:50
0
V Kanadě vznikla žaloba proti Fortnite. Je prý schválně příliš návykové
zdroj: Foto: Epic Games

Dá se mu odolat?

V Kanadě doputovala k soudu na první pohled zcela absurdní žaloba. Tu už v roce 2019 podala právní kancelář Calex Legal na popud rodičů dvou nezletilých hráčů. Stojí v ní, že se společnost Epic Games vědomě snaží vyvíjet Fortnite tak, aby způsobovalo v uživatelích co největší závislost.

Soudce Sylvain Lussier dal nyní žalující straně za pravdu s tím, že se jejich prohlášení nejeví jako neseriózní nebo zjevně neopodstatněná. Žalující mají dle jeho názoru vůči žalovaným platný nárok z odpovědnosti za výrobek, tedy za Fortnite

„Soud dospěl k závěru, že existuje závažná otázka, kterou je třeba vyargumentovat a která je podložena dostatečnými a konkrétními tvrzeními ohledně existence rizik či dokonce nebezpečí plynoucích z používání hry Fortnite," uvedl soudce.

Epic se naopak brání tím, že neexistuje dostatečné množství důkazů o tom, že by hry způsobovaly závislost. Opírá se přitom o zjištění Americké psychiatrické asociace. Firma je připravena bránit se nařčení u soudu. Uvidíme tedy, jaká strana nakonec soudní dvůr přesvědčí o své pravdě.

Zdroje:
VGChronicles