Riot žaluje vietnamské vývojáře kvůli plagiátu Teamfight Tactics

24. 1. 2022 – 16:00
0
Riot žaluje vietnamské vývojáře kvůli plagiátu Teamfight Tactics
zdroj: Foto: Riot Games

Parazitování na úspěchu se nevyplácí

Společnost Riot, která má na svém kontě herní universum League of Legends, jde k soudu. Podala žalobu na vietnamské vývojářské studio Imba Network, které mělo vytvořit plagiát její hry Teamfight Tactics. Riot požaduje 150 tisíc dolarů jako náhradu škody za krádež podoby i příběhů herních postav, které se měli vietnamští vývojáři dopustit ve své hře I Am Hero: AFK Tactical Teamfight.

Riot také u kalifornského soudního dvora požádal o zamezení prodejů zmíněné hry. Imba Network se brání, že k žádnému plagiátorství nedošlo, důkazy ale hovoří spíše proti němu. Riot soudu poskytl několik ukázek, za kterých vyplývá, že buď šlo o extrémně nepravděpodobnou náhodu, nebo se ve Vietnamu inspirovali přes míru. 

Mezi příklady patří například napodobeniny jmen, kdy místo Heimerdingera z League of Legends je v I Am Hero: AFK Tactical Teamfight zkrátka jen Dinger, místo Teema je tam Tomee a místo Vi prostě Vy. Riot tvrdí, že se plagiátu daří zmást hráče skrz známé hrdiny. Zároveň měli okopírovat i prvky hratelnosti .

I Am Hero: AFK Tactical Teamfight vyšlo na celé řadě mobilních platforem. Dá se očekávat, že souboj s Riotem Imba Network nevyhraje a brzy bude jejich hra stažena z oběhu.

Zdroje:
Eurogamer