Apex podrobně představuje schopnosti nové hrdinky Vantage

5. 8. 2022 – 9:33
0
Apex podrobně představuje schopnosti nové hrdinky Vantage
zdroj: Foto: Respawn Entertainment

Dorazí už příští týden

O tom, že další postavou pro Apex Legends bude zřejmě odstřelovačka s přezdívkou Vantage, už jsme před časem informovali. Zvěsti se potvrdily a Vantage skutečně již brzy rozšíří žebříček hratelných hrdinů. Respawn při té příležitosti vydal speciální trailer, který drsnou průzkumnici podrobně představuje.

Čtrnáctá sezóna se blíží mílovými kroky a právě s ní dorazí i Vantage, ve hře by se měla objevit už příští týden, konkrétně 9. srpna. V pořadí již 22. hrdinka pochází ze zasněžené a nehostinné planety Págos a má samozřejmě i pořádně pohnutou minulost, ve které figuruje třeba neprávem uvězněná matka a podobně.

Tyto aspekty byly nicméně představeny už koncem minulého měsíce, nyní se Respawn soustředí na schopnosti a zásadní hratelnostní prvky. Pasivní dovedností Vantage je Spotter Lens, skrz zaměřovač své zbraně je schopna identifikovat nepřátele na dálku, zjistit kvalitu jejich štítu, velikost týmu a vzdálenost.

Díky schopnosti Echo Relocation se může rychle přesunout na místo svého volně poletujícího společníka a získat tak třeba výhodnější pozici, případně uniknout jisté smrti. Zajímavá je ovšem její ultimátní schopnost, kterou je doslova její puška. Může ji využívat prakticky kdykoli, není vázána na jakýkoli cooldown.

Zásah z pušky ubere protivníkovi 50 bodů poškození a označí jej zvláštním viditelným efektem na deset sekund. Každý další zásah z pušky bude za 100 bodů, zvýšené poškození budou působit i členové týmu.

Zdroje:
Dexerto