Battlefield 2042 dělá zásadní řez. Ruší režim pro 128 hráčů

19. 5. 2022 – 8:55
0
Battlefield 2042 dělá zásadní řez. Ruší režim pro 128 hráčů
zdroj: Foto: Electronic Arts

Další snaha o záchranu

Propadák jménem Battlefield 2042 se propadá ještě hlouběji. Hra, která loni na podzim vyšla v zoufalém stavu jak po technické, tak po obsahové stránce, ztratila drtivou většinu aktivní hráčské populace a navzdory slibům EA a DICE, že situaci vyřeší a z aktuálního Battlefieldu vykřešou onu skvělou hru z marketingové kampaně, už nikoho moc nezajímá.

Problémy hry se nyní autoři rozhodli vyřešit radikálním řezem, který ovšem hru zbavuje jedné z nejdůležitějších vlastností. Režim Breakthrough, který na PC a současné generaci konzolí podporoval hraní 128 hráčů na jedné mapě, nově přivítá pouhou polovinu.

V popisu updatu vývojáři tvrdí, že vyšší počet hráčů je vhodný zejména v módu Conquest, protože jeho větší mapy více podporují sandboxovou hratelnost. Snížení na polovinu v Breakthrough vysvětlují tím, že individuální přínos každého hráče byl ve 128 příliš nízký a snižoval tak potřebu kooperace a tím pádem i zábavu.

S novým updatem, který přichází dnes a nebude jej doprovázet údržba serverů, může každá jednotka svým přispěním zvrátit průběh bitvy. Připomeňme, že na minulé generaci konzolí je poloviční počet hráčů na mapě standardem od vydání.

Aktualizace přináší i další změny, především ve vyvážení účinnosti vybavení a skillů jednotlivých operátorů. Battlefield 2042 stále čeká na zahájení první multiplayerové sezóny, které je naplánováno na letošní léto. Uvidíme, zda podniknuté kroky pomohou hře k povstání z popela.

Zdroje:
EA