Blizzard v chystaném eventu nehodlá dál řešit změnu jména kovboje z Overwatch

3. 11. 2021 – 8:30
0
Blizzard v chystaném eventu nehodlá dál řešit změnu jména kovboje z Overwatch
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Není co oslavovat

Pokud patříte mezi příznivce Overwatch, případně sledujete dění kolem kauz a afér herního světa, určitě vám neuniklo, že populární kovboj Jesse McCree se nově jmenuje Cole Cassidy. Blizzard ke změně přistoupil z důvodu nově zavedeného pravidla, že se herní postavy nebudou jmenovat podle skutečných lidí. K tomuto rozhodnutí firmu přiměla obvinění z toxického chování na pracovišti, do nichž byl zapleten i kovbojův někdejší jmenovec.

Ještě před počátkem kontroverzí ale Blizzard oznámil, že má v plánu event, který se bude příběhově točit právě kolem charismatického pistolníka. Původně měl proběhnout mnohem dříve, z výše zmíněných důvodů byl ale odložen, i proto, aby reflektoval nové jméno, až jej Blizzard vybere.

Na otázky, zda se event bude točit kolem změny jména, odpovídá komunitní manažer Blizzardu jednoznačně - nebude. Dle názoru firmy není změna jména v případě Cassidyho něčím, co by se mělo oslavovat a nebude tomu nadále věnována pozornost.

Zároveň ale odmítá prozradit, zda se v rámci příběhového eventu objeví třeba i další členové z frakce Blackwatch, jako je Reaper. Jasná zatím není ani konkrétní podoba události. Jasný není ostatně ani termín počátku, očekává se ale, že k němu dojde krátce po skončení oslav Halloweenu. To proběhlo včera.

Zdroje:
Dexerto