Diablo Immortal možná vůbec nevyjde v Číně. Může za to medvídek Pú

28. 6. 2022 – 15:13
0
Diablo Immortal možná vůbec nevyjde v Číně. Může za to medvídek Pú
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Si Ťin-Pching není pobaven

Diablo Immortal má za sebou start na západních trzích a navzdory rozporuplnému přijetí z důvodu agresivních mikrotransakcí se mu daří nadmíru skvěle. Za první dva týdny už hra stihla vydělat přes 24 milionů dolarů, o čemž si předchozí díly série mohou nechat jen zdát.

Přesto má ale hra velký problém, který může výrazným způsobem ovlivnit její budoucnost. Je totiž docela možné, že nebude moci odstartovat na čínském trhu, který je pro free-to-play titul naprosto zásadní. Důvodem je průšvih, kterého se dopustil správce oficiálního účtu hry na čínské sociální síti Weibo. Ten ve svém příspěvku zdánlivě znovu označil čínského vůdce Si Ťin-pchinga za medvídka Pú, tato přezdívka přitom už v roce 2017 vedla k zákazu animované postavičky v zemi.

V příspěvku doslova stojí "Proč medvídek ještě neopustil svůj úřad", což je pro velmi autoritářský čínský režim a jeho přísné podmínky pro publikování her či filmů a dalšího zábavního obsahu obrovská červená vlajka (a ne ta oblíbená se žlutými hvězdičkami). Není jasné, jak k tomuto přešlapu došlo, pravděpodobným důvodem je omyl správce, který se zapomněl přehlásit na svůj soukromý profil, než neopatrnou poznámku pustil do světa.

Čínský fanoušek Blizzardu se na internetu rozepsal o tom, že zpráva se v zemi dočkala zvýšené pozornosti  ačkoli zatím není jasné, jaký bude osud Diabla Immortal, podle zákulisních informací má společnost Netease, která se na vývoji hry podílela, velké problémy. Údajně hrozí, že na příští tři roky ztratí vydavatelská práva, což by neovlivnilo jen Diablo Immortal, ale i Diablo IV nebo třeba Overwatch 2 a další potenciální hry od Blizzardu.

Diablo Immortal údajně zastavilo veškerou mediální prezentaci v Číně, zmíněný fanoušek nicméně dodává, že problematický příspěvek byl zjevně odeslán ze Spojených Států a ne od pracovníků z čínského Kuang-tungu jako obvykle. Osud hry zatím není oficiálně známý, nechtěli bychom ale nyní být v kůži zaměstnance, který průšvih zavinil.