Hogwarts Legacy láme rekordy na Twitchi, bojkotům navzdory

9. 2. 2023 – 17:25
0
Hogwarts Legacy láme rekordy na Twitchi, bojkotům navzdory
zdroj: WB Games

Streamerský zlatý důl

The Hogwarts Legacy patřilo jednoznačně mezi nejočekávanější tituly letošního roku a hra před vydáním i po něm budí velké množství zájmu i kontroverzí. Ty se přitom nemusejí týkat jen výše hodnocení v médiích nebo samotné kvality hry z pohledu hráčů, ale zahrnují i tvůrkyni magického univerza J.K. Rowlingovou.

Ta se už v roce 2020 stala terčem kritiky poté, co vyjádřila svůj názor na transsexuální menšinu. I kvůli tomu se hra dostala do hledáčku aktivistů, kteří začali volat po jejím bojkotu a nabádat ostatní, aby rozhodně Hogwarts Legacy nekupovali.

Bez ohledu na jejich snahu a na mnohdy velmi nechutné střety obou znesvářených stran se ovšem hře vede velmi dobře. Prodejní čísla zatím neznáme (ale díky silné značce o ně nemáme obavu), Hogwarts Legacy nicméně trhá rekordy na streamovací platformě Twitch. 

V den spuštění předběžného přístupu, tedy 7. února, sledovalo hru 1,2 milionu diváků, tedy víc než dvojnásobné množství těch, kteří se věnovali populární kategorii Just Chatting. S tímto číslem se navíc Hogwarts Legacy povedlo vystrnadit Cyberpunk 2077 z pozice nejsledovanější singleplayerové hry všech dob.

Zdroje:
Dexerto