Známe desítku nejsledovanějších streamerů na Twitchi za minulý rok

2. 1. 2023 – 9:37
0
Známe desítku nejsledovanějších streamerů na Twitchi za minulý rok
zdroj: Foto: Profimedia

První místo nepřekvapí

Rok 2022 je za námi a je čas nejen na osobní bilancování, ale i na vyhlašování nejrůznějších cen a v neposlední řadě i na tvorbu různých žebříčků. Streameři na Twitchi samozřejmě nemohou stát stranou, a už známe seznam deseti nejsledovanějších tvůrců obsahu na této platformě.

Na samotné špici žebříčku se žádné velké překvapení nekoná. Figuruje na ní totiž Felix Lengyel, známější pod přezdívkou xQc, který měl ke 30. prosinci na kontě přes 227 milionů hodin sledování. Další tři příčky ovšem obsadili španělsky hovořící streameři Gaules (162 milionů hodin), Ibai (112 milionů) a Auronplay (101 milionů).

Na dalších pozicích se pak umístili streameři Hasan, fps_shaka, Asmongold, Trainwreckstv, tarik a sumit1g. Poslední jmenovaný sice nasbíral jen necelých 70 milionů hodin sledovanosti, zato ale odstreamoval 4000 tisíce hodin, což je víc než skoro všichni ostatní ze zbytku žebříčku. Jedinou výjimku tvoří Gaules, který v uplynulém roce odvysílal šílených 8 tisíc hodin.

V celém žebříčku nefiguruje ani jedna žena, nejvýraznější současnou streamerkou je stále Amouranth, kterou v uplynulém roce diváci sledovali 33 milionů hodin. Na první příčce vystřídala stálici Pokimane, která se letos vysílání věnovala méně.

Zdroje:
twitch