Twitch utrpěl největší pokles sledovanosti za poslední roky

6. 12. 2022 – 17:09
0
Twitch utrpěl největší pokles sledovanosti za poslední roky
zdroj: Twitch

Diváků je ale pořád dost

Streamovací platforma Twitch se dostala pod tlak konkurenční služby YouTube, která si pod svá křídla začala přetahovat celou řadu známých jmen a podepisovat s nimi exkluzivní smlouvy s mnohem výhodnějšími podmínkami. Možná i to může být jedním z důvodů, proč měl v minulém měsíci Twitch nejhorší výsledky za uplynulé dva roky.

Platforma v listopadu zaznamena nejnižší počet sledovaných hodin od září 2020. Celkových 1,7 miliardy hodin představuje 10% pokles od října, což je největší snížení od června loňského roku. Kromě výše zmíněného odchodu některých známých jmen se ale zdá, že zdaleka nejzásadnějším důvodem je zkrátka fakt, že pandemie skončila a lidé se začali věnovat jiným věcem.

Twitch masivně rostl v letech 2020 a 2021, posléze ale dovršil svůj potenciál a nyní se trend obrací. Platforma je na tom pořád výrazně lépe než na začátku pandemie, kdy se měsíční počet sledovaných hodin pohyboval kolem jedné miliardy, na další lámání rekordů to ale v dohledné době nevypadá.

Důvodů je celá řada, větší i menší streamery mohl odradit třeba přístup Amazonu k monetizaci, zákaz gamblingových streamů ukončil jednu z nejpopulárnějších, byť kritizovaných kategorií. Twitch měl v neposlední řadě také výrazné problémy s toxickou komunitou a nenávistnými útoky v chatu. 

Zdroje:
Dexerto