Profesionální hráč CoD: Mobile jde na 14 let do vězení za vraždu

17. 8. 2022 – 11:01
0
Profesionální hráč CoD: Mobile jde na 14 let do vězení za vraždu
zdroj: Foto: The Enemy

Zabil mladou hráčku téže hry

Osmnáctiletý bývalý profesionální hráč Call of Duty Mobile si odsedí 14 let za vraždu. Brazilec Guilherme Alves Costa, který vystupoval pod přezdívkou Flash Asmodeus, zabil o rok starší Ingrid Oliveiru Bueno da Silva, která se taktéž věnovala profesionálnímu hraní CoD: Mobile a pod přezdívkou SOL působila v týmu Fantastic Brazil Impact (FBI).

Alves Costa měl mladou ženu nalákat do svého bytu v Sao Paulu, kde na ni v ložnici zaútočil mečem. Čin si navíc natočil a video následně sdílel s lidmi ze svého okolí. Ze záběrů, kde mladá žena leží probodena v tratolišti krve je údajně slyšet, jak vrah říká "Podívejte, jak je to úžasné".

K činu došlo už před více než rokem a půl, Alves Costa se krátce po zveřejnění videa sám vydal policii. Vrahovi byla doporučena psychiatrická léčba, soukromý psycholog u něj identifikoval hraniční poruchu osobnosti a přetrvávající poruchu s bludy. Tento týden byl nicméně porotou v Sao Paulu shledán vinným z vraždy s přitěžujícími okolnostmi a byl poslán na 14 let do vězení.

Tým oběti se veřejně vyjádřil s kondolencemi rodině a zavzpomínal na svou zesnulou členku: „Byla vynikající hráčkou, navždy bude v našich srdcích. Byla výjimečným člověkem, vždy nás motivovala a věřila. Jí i její rodině patří naše hluboká úcta a upřímná soustrast.“

Zdroje:
Dexerto