Profesionální hráč Overwatch se o propuštění z týmu dozvěděl na Twitteru

11. 8. 2022 – 17:13
0
Profesionální hráč Overwatch se o propuštění z týmu dozvěděl na Twitteru
zdroj: Blizzard

Nepříjemný vyhazov

Ukončení spolupráce může mít spoustu důvodů, je ale korektní, pokud jsou všechny náležitosti vyřešeny za zavřenými dveřmi a obě strany se rozejdou pokud možno korektně. To ovšem bohužel není tak úplně případ profesionálního hráče Overwatch s přezdívkou Myunb0ng a týmu New York Excelsior.

Myunb0ng se totiž o ukončení angažmá dozvěděl skrz tweet, tedy ve stejný moment jako celý zbytek světa. O tom, že jeho kariéra v New York Excelsior nebude pokračovat, jej informovala krátká zpráva, ve které se s ním organizace loučí, děkuje mu za tvrdou práci a oddanost a přeje mu vše dobré do budoucnosti. Tweet byl bohužel už smazán.

Hráč na překvapivou zprávu reagoval zcela pochopitelně a citoval tweet s pouhým otazníkem, což k situaci samozřejmě přitáhlo ještě větší pozornost. Organizace si své chyby rychle všimla a přišla s omluvou, celý omyl prý vznikl vinou nedostatečné komunikace s týmem. Omluvná slova zamířila jak k Myunb0ngovi, tak i k fanouškům, kteří byli ujištěni, že se podobná chyba už nebude opakovat.

Samotný hráč následně na Twitteru uvedl, že nečekané oznámení, které bylo zapříčiněné chybou v komunikaci, jej zastihlo nepřipraveného zejména proto, že se o jeho potenciálním propuštění z týmu vůbec nemluvilo. Navzdory politováníhodné situaci, kterou si dle svých slov nezasloužil, popřál Excelsioru hodně štěstí do budoucna.

Pro hráče vyhazov představuje problém zejména proto, že Spojené státy, kde v současnosti působí, nejsou jeho domovem, ale pobývá tam na pracovní vízum. Nezbývá než držet palce, aby se mu povedlo co nejdříve najít nové angažmá.

Zdroje:
Twitter