Saudská Arábie kupuje německý ESL Gaming a turnajovou platformu FACEIT

25. 1. 2022 – 16:00
0
Saudská Arábie kupuje německý ESL Gaming a turnajovou platformu FACEIT
zdroj: pcgamer.com

Akvizicie za 32 a půl miliardy korun

Veřejný investiční fond Saudské Arábie se rozhodl vkročit do herního světa a skrz společnosti Savvy  Gaming Group pořídit dva velké evropské hráče na poli esportu. Akvizice se týká německé pořadatelské agentury ESL Gaming a turnajové platformy FACEIT. Její součástí je spojení obou subjektů do jedné firmy s názvem ESL FACEIT GROUP a spojením jejich technologií vytvořit jednu ultimátní esportovou platformu.

Celková hodnota akvizice činí jednu a půl miliardy dolarů, což je sice v kontextu nedávných nákupů Microsoftu pár drobných, ale pořád se jedná o velmi slušnou sumu. Mimochodem, Savvy Gaming Group vede výkonný ředitel Brian Ward, který v minulosti pracoval pro Activision a v roce 2008 pomohl ke spojení Activisionu a Blizzardu v jednu společnost.

ESL Gaming se specializuje na pořádání turnajů v řadě esportových titulů a od roku 2020 pořádá také LAN eventy Dreamhack. FACEIT oproti tomu nabízí turnajovou platformu, anti-cheat software, matchmakingové nástroje a pořadatelskou infrastrukturu. Spojení tedy dává logický smysl.

Nejbližším velkým eventem ESL je turnaj v CS:GO na Intel Extreme Masters v polských Katovicích. Ten by měl proběhnout 25. února

Zdroje:
Tisková zpráva