Twitch se vrací na Xbox. Je prý lepší než kdy dřív

24. 2. 2022 – 9:14
0
Twitch se vrací na Xbox. Je prý lepší než kdy dřív
zdroj: Twitch

Potřebujete jen konzoli

Streamování na Twitch z platforem Xbox zmizelo v roce 2017, nyní ale slaví návrat a své hraní přímo z konzole můžete na populární službu posílat i vy. Navíc se údajně služba na Xboxu dočkala řady úprav, díky nimž je lepší než kdy dřív.

Abyste mohli začít streamovat přímo ze svého Xboxu, musíte zamířit do nastavení Capture & Share a zvolit možnost Live Streaming. Následně stačí jen propojit svůj účet na Twitchi a můžete začít živě vysílat právě hraný obsah.

Svůj stream samozřejmě můžete pojmenovat a před zahájením ostrého vysílání vám aplikace umožní také nastavení kamery a mikrofonu. Přímo z dashboardu aplikace můžete ovládat nejen hlasitost, ale také rozlišení streamu a bitrate. Pokud v průběhu vysílání budete měnit hry, uvidí diváci pauzovací obrazovku místo dashboardu, Xbox také zvládne automaticky updatovat hru, kterou na Twitchi vysíláte.

Integrace Twitche také znamená, že si můžete zapnout speciální oznámení, pokud bude některý z vašich známých na Xboxu vysílat. Microsoft říká, že spojení bylo v plánu už dlouhé měsíce a v blízké budoucnosti chystá další vylepšování.

Zdroje:
Xbox