Vydělá mobilní Warcraft víc peněz než WoW? Asmongold má jasno

5. 5. 2022 – 16:38
0
Vydělá mobilní Warcraft víc peněz než WoW? Asmongold má jasno
zdroj: Foto: Activision Blizzard

Mobilní hry jsou jako tiskárny na dolary

Značka Warcraft je dlouhé roky spjata s MMORPG World of Warcraft, které běží od roku 2004. Jedinou další vlaštovkou byl karetní Hearthstone, o pokračování třídílné strategické série si ale fanoušci zřejmě musejí nechat i nadále zdát. Přesto se Warcraft nyní vrací aspoň na mobily a počáteční přijetí je pozitivnější než v případě Diablo Immortal.

Odhalená hra Warcraft Arclight Rumble spadá do žánru tower defense a samozřejmě se v ní objeví množství známých postav, jako je Jaina Proudmore, Hogger a další. Streamer Asmongold, který se specializuje na MMORPG, se vůči hře vyjádřil pozitivně a zmínil, že má obří potenciál vydělat velké množství peněz.

Dokonce podle něj může překonat i letité a veleúspěšné WoW, zcela určitě pak prý Blizzardu přinese větší výnosy než Diablo 3. Důvod je podle něj zcela jednoduchý - mobilní hry jsou jako tiskárny na peníze. Ačkoli pro celou řadu hráčů jde o hloupé jednohubky, které okamžitě smažou, další lidé v nich utrácejí stovky dolarů měsíčně.

Warcraft Arclight Rumble míří na zařízení s operačním systémem iOS a Android, ve hře bude jak singleplayer, tak PvP, raidy, dungeony a také guildy, v nichž se mohou sdružovat hráči. Celkem obsáhne přes šedesát postav a více než sedmdesát map.

Termín vydání je bohužel zatím neznámý, na letošní rok jej ale netipujeme.

Zdroje:
Asmongold/Twitter