Obviňování a nádavky, i tak může vypadat odchod hráče z CS:GO týmu

Team Liquid přivítal novou posilu, o změně však zapomněl informovat hráčův původní tým.

Gabriel “FalleN” Toledo se přesouvá z MIBR do Team Liquid. Závěr jeho působení v MIBR byl složitý. Trenér týmu i Gabrielovi spoluhráči byli kvůli “spectator bug fiasku” postaveni mimo aktivní hraní. FalleN se k situaci postavil tak, že na lavičku poslal i sám sebe. Změna týmu po takových událostech není žádným překvapením, kontroverzi ovšem vzbuzují okolnosti, které ji provázejí. 

Zapomnělo se na podstatnou věc, a to informovat MIBR o tom, že FalleN odchází hledat štěstí jinde. Team Liquid se k ostudě vyjádřil na svém Twitteru: „Byly jsme z toho tak nadšení, že jsme zapomněli předat týmu MIBR upozornění před tím, než jsme informaci zveřejnili na sociálních sítích. Snažíme se udržovat dobré vztahy i mimo server a proto musíme dohlížet i sami na sebe, tohle se stát nemělo.”

Aby toho nebylo málo, do vlákna tweetu se zapojil i COO Immortals Gaming Clubu, tj. společnost vlastnící MIBR, Tomi “lurppis” Kovanen. Ten přidal poznámku, že hráčům, které tehdy MIBR podepsalo z SK Gaming (FalleN a fer), zaplatil MIBR 100,000 dolarů navíc. Na to reagoval FalleN se slovy, že takové peníze nikdy nedostal. 

Populární esportový novinář Duncan “Thorin” Shield je z celé situace znechucen. Myslí si, že pokud byly hráčům peníze opravdu vyplaceny, je jejich aktuální počínání na sociálních sítích nevhodné a neuctivé. 

Tohle je klasická ukázka toho, jak to vypadá, když se přesouvá vina ze strany na stranu bez jakýchkoliv přesvědčivých důkazů. Vzájemnému ponížení se dalo zabránit jednoduše tím, že by se problémy řešily mezi zúčastněnými a netahaly se na veřejnost.